Školské prestávky majú mnoho podôb

Autor: Jana Dratvová | 30.5.2011 o 10:22 | (upravené 31.5.2011 o 10:42) Karma článku: 9,15 | Prečítané:  1635x

Kľučkujúci sídliskovou zeleňou sa zaránky pasujeme so šteklivými lúčmi horúceho slnka. Našim cieľom je obľúbená lúka, kde si Beny pošantí a ja si poupratujem v hlave. Prichádzame k areálu  základnej školy, míňame ho len okrajovo. Z jeho druhej strany, učupené za budovou, sa nachádza torzo sídliskového ihriska. Dávno už neslúži na šport, je však obľúbeným miestom na stretávky mládeže. Svedčia o tom spojené lavičky a pod nimi niekoľko fliaš, cigaretových krabičiek a pohodených sáčkov od čipsov. Vyhýbam sa tomu miestu, z istej vzdialenosti ho však často obchádzame.

Minuli sme ho aj dnes. Po pár metroch, kvôli nečakanej Benyho prieskumnej akcii v trse trávy,  som sa otočila. K lavičkám práve prichádzali traja chlapci. Jeden z nich si to rovno namieril k budove, aby na nej zanechal stopu svojej DNA v štýle grafity. Ostatní dvaja sa už usádzali na lavičky. Teda na ich operadlá, veď sedieť klasicky na lavičke, je  pre ich vek dehonestujúce.

Jeden z nich má v ruke fľašu Corgoňa a druhý si už pripaľuje cigaretu. Misia DNA ukončená a aj posledný chlapec  z tejto trojice môže prijímať znovu tekutiny, teda práve preberá štafetu a už sa nalieva pivom. Ostalo mi nejako divno...

Benyho prestala pátračka baviť a tak sa rozbehol smerom na našu obľúbenú lúku. Pridala som do kroku. Po pár minútach mi však nedalo, moja protestujúca myseľ fičala na plné obrátky a tak som lenivo otočila zrak na miesto zrazu týchto zasranov.

Namiesto chlapcov zírali na mňa už len prázdne lavičky. Tak ďaleko som nedovidela, ale takmer s istotou viem, že pod lavičkou pribudla ďaľšia prázdna fľaša a nové "vajgle".

Hm, žeby skončila veľká prestávka? Alebo chalani mali voľnú hodinu a len tak si odskočili zabiť čas?

Viem, dnes (žiaľ) celkom bežný jav. Moralizujem? Neviem. Možno. Nemôžem za to, že sa mi to prieči. Prichádza mi na rozum len jedna veta: "Čo zasejeme, to budeme žať."

Vzápätí si ešte ironicky zarecitujem: "Ó, mládež naša, tys držieľkou rána."

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Dôvere by už schránka na Cypre neprešla. Pravidlá sa menia

Kauzy ako Lemikon či Váhostav by sa opakovať nemali, staré prípady však už protischránkový zákon nezachytí.

KOMENTÁRE

Slovenský Lex Panama a Žitňanskej obhajoba

Aj keby zákon skresal rozkrádanie len o „drobné“, stále hovoríme asi o miliónoch.


Už ste čítali?