Anjelik od Tomáška

Autor: Jana Dratvová | 6.2.2011 o 18:12 | (upravené 7.2.2011 o 10:27) Karma článku: 8,14 | Prečítané:  1431x

V ostatnom čase námety anjelikov zažívajú boom. Anjelikov vídame v kadejakých podobách. Sú námetom na vzory textílií, sú vyrobení z keramiky, z dreva, zo šúpolia, zo skla, z drahých kameňov, sú uháčkovaní, dokonca aj upečení. Niektorí sú skutočne krásni a ide o milé dielka, iné pripomínajú skôr strašidielka ako anjelikov. Každý si však vyberie, teda každý, kto má o ne záujem. Veď predsa každému sa iné páči. Anjelik sa nehojdá už len na vianočnom stromčeku, ale aj v autách, na poličkách, kabelkách, školských taškách, kade- kde... Anjelikovia sú vďačnými námetmi  literárnych diel či v hudbe. Môžeme siahnuť aj po anjelskych kartách.

Mnohí po stretnutí s prvým kúskom, prepadnú zberateľskej vášni. Často, hľadiac na nový potencionálny kúsok svojej zbierky, siahnu do peňaženky a kúpia si nového anjelika. Kupujeme si ich sami pre seba, len tak pre radosť,  dostávame ich ako darčeky, kupujeme ich pre našich priateľov, rodičov, deti...  Milé, nežné darčeky, ktoré prijme bez okolkov aj ateista. Mnohí z nás si pamätáme z detstva milú modlitbičku :

♥ ♥ "Anjelíčku môj strážničku, opatruj moju dušičku. Opatruj ju vo dne, v noci, buď mi vždycky na pomoci".♥ ♥

Hoci má niekoľko prehreškov proti slovenčine, nevadí. Mňa ju maminka naučila takto a takto si ju do dnešných dní pamätám.

Neprepadla som, zatiaľ, zberateľskej vášni, ale pár kúskov by ste našli aj u mňa. Jeden z nich mi však mimoriadne prirástol k srdcu. Máme ho len dva roky. Je to darček od synovca. Keď som  vtedy pri stomčeku rozbalila krabičku, v ktorej bol starostlivo zabalený, našla som v nej aj vianočnú pohľadničku, na ktorej stálo: "Tochto anjelika som sám vyrobil pre vás, aby vás všetkých ochraňoval. Cmuk. Šťastné a veselé. Tomáško."

Anjelika vyrobil skutočne sám na akýchsi predvianočných tvorivých dieľňach. Je krásny. Je vlastne najkrajší. Vyrobil ho pre nás... Neraz si predstavujem jeho detské  rúčky, ako ho modelujú, ako mu dávajú podobu, ako  mení masu hliny na krásneho anjelika, ktorý mal už svojho adresáta. Keď som prvý raz čítala jeho úprimné venovanie, tak mi tvár zaliali horúce pramienky sĺz. Boli výrazom radosti a nefalšovaného dojatia.

Tento anjelik má svoje miesto na poličke nad našimi posteľami. Neraz, keď naň pozriem, uvedomím si, že sa usmievam. Neraz si pozriem aj onú pohľadničku s venovaním, ktorú mám magnetkou prichytenú na chladničke. Teším sa, že, keď raz bude "veľký", tak mu ju ukážem, pripomeniem...

Ktovie, možno ešte niekedy v budúcnosti sa ku mne nejaký anjelik zakotúľa. Ja však dobre viem, že keby bol aj zo zlata, tak Tomáškov bude mať aj tak vždy navrch.

Chcem veriť, že sa napĺňa Tomáškove prianie a že nás aj ochraňuje.

Tiež Vám prajem anjelika, ktorý Vás bude opatrovať vo dne, v noci. Ten anjelik môže mať podobu aj niektorého z Vašich priateľov. Veď nie nadarmo sa hovorí:

"PRIATELIA SÚ AKO ANJELI, KTORÍ NÁS ZODVIHNÚ, KEĎ NAŠE KRÍDLA ZABUDNÚ LIETAŤ".

Prajem Vám, aby Vaše krídla nikdy neprestali lietať, aby zvládli prelety nad všetkými životnými situáciami, ktoré Vám prídu do cesty.  Ak však predsa niekedy zlyhajú, prajem Vám,  nech máte pri sebe vždy anjela, ktorý Vás zo zeme zodvihne.

 

 

Foto:  anjelik od Tomáška

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan skončil v záverečnej etape na Tour Down Under tretí a vyhral bodovaciu súťaž

V etape triumfoval André Greipel, celkovým víťazom sa stal Daryl Impey.

SVET

Opäť si zavaril. Trump nevie skrývať, že je rasista

Trumpovi neveria, že nie je rasista.


Už ste čítali?