Ave voda!

Autor: Jana Dratvová | 21.3.2011 o 9:00 | (upravené 21.3.2011 o 10:15) Karma článku: 6,48 | Prečítané:  1321x

"Vode bola daná čarovná moc byť miazgou života na Zemi", tieto múdre slová pripisujú autorstvo velikánovi Leonardovi da Vinci. Dve dvojky v marcovom dátume sú venované oslave práve tejto tekutiny. Ide o Svetový deň vody. Je pravdou, že si často neuvedomujeme ako je náš život úzko spojený s "obyčajnou" vodou. Okolo nás je jej obrovské množstvo, ale napriek tomu vieme o nej len veľmi málo. Rovnica voda=život vystihuje jej obrovský význam. Už ľudský zárodok sa stretne s plodovou vodou, naše telo tvorí cca 70% voda, život ako taký vyšiel z mora... Pokúsim sa pozrieť na vodu trochu inak ako sme zvyknutí.

Pred rokmi sa mi dostala do rúk kniha o liečivej sile vody. Jej obsahom som bola veľmi prekvapená. Také prehlásenia, že vodá má pamäť, že počuje hudbu, sa mi na prvý dojem zdali nepravdepodobné. Kniha je však plná ilustrácií a nakoniec som jej uverila.

Autori skúmali zmrznuté kryštalické jadrá vody. Zistili, že je veľký rozdiel medzi vodou z prameňa a trebárs chlórovanou vodou z vodovodu. Pramenitá voda vytvárala krásne, harmonické šesťuholníky, voda z vodovodu sa takmer vôbec nesformovala do tvaru kryštálu. Autori tvrdia, že voda má pamäť, reaguje na to, ako sa s ňou zachádza a informácie si ukladá. Mnohými pokusmi bolo dokázané, že voda reaguje aj na hudbu. Voda vo fľaši sa postaví medzi reproduktory a voda je schopná vibrácie tónov uchovať sebe vlastným spôsobom. Kryštály, ktoré vznikajú privedú človeka do úžasu.

Liečivú silu hudby môžeme využívať k ozvučeniu pitnej vody alebo vody, v ktorej sa budeme kúpať. Stačí postaviť fľašu, či pohár vody medzi reproduktory stereofónnej súpravy. Pustíme hudbu (v normálnej hlasitosti), ktorá sa nám páči. Ak ide o vaňu, mali by byť reproduktory umiestenené v blízkosti vane.

Je zaujímavé, aké krásne kryštály vykazovala voda pri pokusoch, keď "počúvala" napr. Vivaldiho, Ave Mariu či Yesterday od Beatles.

Je  ťažko pochopiteľné, že voda reaguje aj na slová a to tak, že sa naladí na ich vibráciu. Ide o teóriu morfogenického poľa. Každé slovo má svoju "dušu" a tým pádom aj svoju osobitú vibráciu, na ktorú voda reaguje. Kryštály vody, ktoré reagovali na negatívne slová sa totálne líšia od tých, na ktoré pôsobili slová pozitívne. Ak máme nejakú myšlienku, prepožičiame jej energiu tým, že ju budeme považovať za pravdivú. Tento vibračný model sa uloží vo vode nášho tela a ukáže sa ako odpovedajúca vibrácia všade okolo nás. Ovplyvňujeme tak naše okolie. Ak sme ochotní zamyslieť sa nad týmto javom, tak pochopíme, aké je dôležité myslieť a hovoriť pozitívne.  Skutočnosť, že pozitívne myslenie má blahodarný vplyv na naše zdravie, posilňuje imunitný systém je už predsa všeobecne známe a dokázané.

Voda dokáže aj liečiť, pretože sa môže stať nositeľom informácií. Je úžasné, že v súčasnosti sa už informácie, ktoré voda obsahuje dajú zviditeľniť.


Pokusy s mikrovlnkami a mobilmi nedopadli najlepšie. Voda, nachádzajúca sa v ich bezprostrednej blízkosti vykazovala kryštály doslova škaredých tvarov, ktoré sú výsledkom "znetvorenej" vody. Akokoľvek to môže pre niekoho znieť fantazijne, je to informácia, ktorá sa dá pomerne jednoducho overiť. Čo robí dobre vode, robí dobre aj nám a platí to aj naopak. Zabúdame na to, že naše telo obsahuje taký vysoký podiel vody. Všetko je spojené so všetkým a je na našu smolu, že si to nepripúšťame.

Voda predstavuje zdravie. Tento fakt často podceňujeme. Žiaľ, patrím tiež do tejto skupiny. Často na nutnosť, prijímať ju v priebehu dňa v dostatočnom množstve, zabúdam. Zabúdam že všetky orgány látkovej výmeny potrebujú pre svoju činnosť túto cennú tekutinu. Pritom, ak tá zlyháva, odnesie si to naše zdravie, naša imunita klesá a my chorľavieme.  Siahnuť po pohári s vodou, najlepšie s mäkkou, by malo byť pre nás bežnou záležitosťou viackrát za deň.

Je dobré vedieť, že naše telo najlepšie využíva vodu biologicky viazanú v zelenine a ovoci. Z toho vyplýva, že vodu môžeme aj "jesť".

Nie som odborník, som len zvedavý laik, ktorý sa rád dozvedá informácie, ktoré môžu byť pre mňa prospešné. Tieto informácie považujem za veľmi dôležité a tak som si dovolila, totálne laickou  a veľmi  zjednodušenou formou, podať ich aj vám. Možno sa niektorí budete len nechápavo usmievať . Chcem však veriť, že sa nájdu aj takí , ktorí takéto vedomosti už majú, alebo sa aspoň zamyslia nad nimi. Možno práve moje písmenká niekoho vyprovokujú k zháňaniu ďaľších informácií k danej téme. Ak áno, môj článok splnil účel a ja vám za záujem ďakujem. Obsiahlu tému vody som len povrchne nahryzla...

"Na zdravie!", poprajeme si s pohárom čistej vody. Iste nášmu zdraviu prospeje.

Pekný prvý jarný deň všetkým... a ešte čosi: Milá voda, všetko najlepšie k zajtrajšiemu sviatku. Buď stále pri nás, udržuj nás i celý svet v dobrej  kondícii. Prepáč nám, že ti ubližujeme, ospavedlň našu nevedomosť, že si necitlivým prístupom k tebe  pílime pod sebou konár a pritom sa tvárime, že sa nás to netýka.

 

Ďakujem Masaru Emotovi a Jurgenovi Fliegemu, vďaka ktorým som sa dozvedela o vode toľko vzácnych informácií.

Prepáčte, už musím končiť. Idem sa napiť vody!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?