Cica nežer!

Autor: Jana Dratvová | 24.2.2012 o 13:30 | (upravené 24.2.2012 o 13:59) Karma článku: 11,09 | Prečítané:  1706x

A je to tu. Zazvonil zvonček a Popolcovou stredou urobil fašiangom konček. Už ste v duchu tradícií vypratali z chladničky všetky dobroty a na dvere špajzky ste nalepili veľkú ceduľu: Vstup zakázaný? Že nie? Tak potom vitajte v klube nedostatočne vybavených pevnou  vôľou či ignorantov tradícií. Nepochybujem však, že sú medzi nami aj takí, ktorí budú poctivo upratovať nielen vo svojich bruškách ale aj v hlave. Využijú 40 dní pôstu na zlepšenie svojho životného štýlu a pokúsia sa z tela odbúrať to, čo si nahonobili v čase Vianoc, či povianočných fašiangov. Z úprimného obdivu im prevolávam: "Sláva!" Umiernení fanúšikovia pôstu zastávajú názor,  že pôst nemusí znamenať zrovna suchú kôrku a vodu, ale, optimisticky pôstom nazývajú všetko to, čo pomôže zlepšiť zdravý životný štýl. Veď ako sa hovorí, aj málo je viac ako nič, snaha sa cení... Lenže...

Nie je to také jednoduché! Na jazyku cítim ešte chuť voňavých šišiek, nedávno pečených kapustníkov,  doliek s makom, či bryndzových pirohov. Po hlbokom zvažovaní som však vyhlásila vojnu kalóriám.

"Kalórie sú malé svine, ktoré nám v noci vlezú do skrine a prešívajú nám veci. Mám ich plnú skriňu". Nedávno mi v pošte zaparkoval mail tohto znenia. Máte pocit, že reč je práve o vašej skrini? Omyl, reč je o mojej, ja ich mám naozaj plnú skriňu!

Pobavil ma aj iný výrok z internetu: "Všetci si myslia, že snom každej ženy je mať dokonalého, krásneho, skrátka naj... muža. Zbláznili ste sa? Našim najväčším snom je žrať a nepribrať!" Predpokladám, že nebude núdza o podpisy žien, ktoré s týmto tvrdením budú súhlasiť. Na podpisovej listine som uvedená pod číslom jedna.

Prichádza hrozba vyzliekania dlhých svetrov, búnd, vetroviek, kabátov a tým následné odhaľovanie našich proporcií. Len to píšem a naskakuje mi husia koža...

Práve včera som sa úplne náhodou dozvedela od priateľky o akejsi Dukanovej diéte. Vlastne, asi to nebolo náhodou, veď vraj náhody neexistujú. Takže to beriem ako znamenie, že práve jej návodu sa mám chytiť a pustiť  sa do vražedného boja s neželanými malými sviňami v mojej skrini. Dva dni si nechám na zoznámenie sa s jej pravidlami a v pondelok štartujem. Rozbehnem vlastný pôst... Skúsim k tomu pridať dlhšie prechádzky s Benym. Vari už nebude zem tak priťahovať k sebe moju maličkosť, ako v tých mrazivých dňoch, kedy som kuracím krokom len s veľkou námahou zdolávala ľadové chodníky, či cesty. Dokonca som pár krát skúsila ich tvrdosť.

Som však "nad vecou", nebudem nič preháňať. Veď:

* keby prechádzky boli také zdravé, ako sa hovorí, tak poštári by museli byť nesmrteľní

* veľryba pláva celé dni, konzumuje iba ryby a aj tak je obézna

* zajac celé dni  behá, skáče a aj tak sa dožije iba päť rokov (nemám overené)

Pozrime sa na takú korytnačku! Nebehá, neskáče, vždy príde posledná, takmer sa nehýbe a predsa sa dožije 150 rokov! Žeby mi preto bola taká sympatická?

Ale teraz vážne, na chladničku lepím veľkými písmenami CICA NEŽER!

Držte mi palce!

 

Foto:

zoobojnice.sk

zdravie.pravda.sk

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Komentár Petra Schutza

Gajdošovi sa pre Danka veriť nedá

Žiaľ, nie sme v armáde, ale v Smer-SNS-Híd. Kde, všakáno, je kapitán veľkým pánom.

EKONOMIKA

Zákon na ochranu médií sa dá ľahko obísť

Legislatíva zakazuje, aby majiteľ vlastnil printové aj elektronické médiá zároveň.

DOMOV

Oligarchovia majú novú príležitosť, Markíza má byť na predaj

Hovorí sa aj o predaji denníka Nový čas.


Už ste čítali?